Vefk Hakkında Bilgiler

Kadim dönemlerden beri insanlar tarafından sıklıkla kullanılan ve islamiyetin ilk günlerinden bu yana, kişilerin fiziksel dünyadaki isteklerini gayb alemlerini kullanarak almasına vesile olan vefkler, günümüzde de pek çok hoca tarafından, daha ilk günkü yöntemler baz alınarak hazırlanmaktadır.

Konu vefk olduğu zaman, insanların vefk nasıl yapılır sorusuna verdiği cevaplar sürekli değişmekte. Karmaşasından ve herkes tarafından yapılamıyor, bilinemiyor oluşundan kaynaklanan bu durum, vefk nedir konusunda da kafaları birazcık karıştırıyor.

Özellikle, vefk konusunda bilgi sahibi olmayan insanlar tarafından, büyü ile kıyaslanan ve karıştırılan bu uygulamalar, büyü konusunda hassasiyeti olan insanların bu çalışmalardan uzaklaşmasına, istediklerini başka yöntemler ile almasına veya hiç alamamasına neden olmakta.

Bu konuya açıklık getirmek amacıyla, vefk nedir sorusunun cevaplarından birini, net olarak “vefk büyü değildir” şeklinde vermek mümkün. Vefk, büyü ile benzer etkiler ortaya çıkarabiliyor olsa da, aslında hocalar tarafından kadim ilimler kullanılarak ve herhangi bir büyü uygulaması gerçekleştirmeden elde edilen enerjiler ile insanların isteklerine yanıt verir. Bu doğrultuda, hiçbir şekilde büyü ile kıyaslanamaz ve büyü değildir.

Vefk nasıl yapılır kısmına gelindiği zaman, araştıran kişilerin karşısında çok çeşitli ilimler çıkar. Bu ilimler içerisinde, üniversitelerde kürsüsü bulunan nümeroloji, astroloji ve astronomi gibi pozitif bilim alanları, havas, ledün gibi gaybi enerjileri konu alan ilimler ve çok daha fazlası çıkabilir. Bu çalışmaların her biri, kendi içerisinde vefk konusuna katkı sağlayarak, vefkin nasıl işe yarayacağının belirlenmesini sağlar.

Vefk, aslında pozitif ve gaybi ilimlerin birleşiminden doğar. Bu nedenle, büyüden ve sihirden tamamen ayrılır. İlim ile, sadece dualar ve çeşitli özel çalışmalar ile hazırlanan vefkler, dinen herhangi bir sakınca yaratmaksızın, insanların isteklerini gaybi enerjileri kullanarak gerçekleştirebilir.

Sayfamıza sizlerden gelen medyum yorumlarını ve şikayetlerini okumak ve katkı sağlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir